شرکت الکترو سیم هدایت با هدف تولید و عرضه سیم و کابلهای تخصصی مورد نیاز کشور در سال 1387 و با نام تجاری هدسان HEDsun  تأسیس و به بهره برداری رسید.

این شرکت به پشتوانه هیأت موًسسان کارآزموده و با سابقه ای دیرین در صنعت سیم وکابل ، با استفاده از نیروهای متخصص و مجرب در مدت زمان کوتاهی، موفق گردید ضمن اخذ گواهینامه های استاندارد ، تنوع محصولات خود ، به ویژه سیم وکابلهای تخصصی در زمینه های مختلف را گسترش دهد و همواره با  کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود با ارائه محصولات با کیفیت موقعیت تجاری خود را در بازار تثبیت نماید.

این شرکت در حال حاضر، علاوه بر محصولات ساختمانی ، در زمینه کابلهای لوازم خانگی، کابلهای سولار یا فتوولتاییک (PV) ، کابلهای ابزار دقیق، کابلهای تراول آسانسوری، کابلهای هوشمند (BMS) ، کابلهای ضد حریق ، کابلهای کنترل AWG ، کابلهای سیلیکونی، کابلهای شیلد و کواکسیال و… فعالیت بسزایی دارد.

شرکت الکتروسیم هدایت افتخار دارد  ، علاوه بر داشتن گواهینامه CE  اولین و تنها دارنده آزمایشگاه مجهز آکرودیته در زمینه کابلهای سولار (PV)  ، اولین دارنده گواهی انطباق محصول TUV از توف نورد آلمان برای کابلهای سولار  و همچنین اولین و تنها دارنده استاندارد ISIRI 15613  در کشور برای تولید کابلهای سولار باشد.

بخشی از محصولات این شرکت علاوه بر تامین نیاز داخلی به برخی از کشورهای همسایه نیز صادر می گردد.