کابل RG59

 کابل RG59

یکی ا زمحصولات تخصصی شرکت الکتروسیم هدایت کابل  RG59 هدسان می باشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.  به دلیل نوع طراحی و ساختمان این کابل ، میزان تاثیر نویز محیط روی هادی اصلی به حداقل می رسد . از این کابل جهت انتقال داده های  مهم سیگنال ضعیف که نیاز به حفاظت دارند استفاده می شود.مهمترین استفاده این نوع کابل در دوربینهای مداربسته (CCTV) می باشد .ساختمان این نوع کابل  شبیه کابل آنتنی بوده و به شرح زیر می باشد:

هادی اصلی یا مغزی کابل شامل سیم تمام مسی با میزان انعطاف پذیری مشخص می باشد که این هادی توسط یک لایه عایق دی الکتریک فوم مانند (سفید رنگ ) پوشیده شده است. روی این عایق یک لایه  فویل فلزی از جنس آلومینیوم –پلی استر  کشیده می شود. پس از آن شیلد مسی به صورت فشرده و منظم تابیده می شود. در نهایت روکش کابل به عنوان محافظ خارجی کشیده  می شود.

نکات مهم

کیفیت کابل می تواند تاثیر بسیار مهمی روی انتقال سیگنال و در دوربینهای مدار بسته روی کیفیت تصویر داشته باشد.

جنس هادی و شیلد حتما بایستی تمام مس باشد . در هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید.

با توجه به اینکه شیلد کابل نقش جذب نویز را دارد میزان همپوشانی و فشردگی شیلد و جنس آن روی کیفیت تصویر   بخصوص در فواصل طولانی  تاثیر بسزائی دارد که این موضوع در کابل RG59 هدسان کاملا رعایت شده است.

کابلهای تقلبی و ارزان قیمت  موجود در بازار با ظاهری کاملا شبیه کابلهای مسی که معمولا جنس اصلی آلومینیوم بوده و از لایه ای مس پوشیده شده  کارایی کابل تمام مس را ندارد . چرا که  هم رسانایی لازم را نداشته و هم  در بلند مدت به دلیل ایجاد پیل الکتریکی بین آلومینیوم و مس ایجاد خوردگی می کند و کابل از بین می رود.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.